اخبار

آناهیتا همتی و مادر زیبایش در ساحل دریای خزر – ایران فور فان

 • آناهیتا همتی و مادر زیبایش در ساحل دریای خزر – ایران فور فان

  بازیگر نرگس خانه به دوش این روزها را بیشتر با مادرش سپری می کند. بازیگر سریال های طنز رضا عطاران در طی این سال ها بسیار کم کار بوده است . عکس زیبای آناهیتا همتی بازیگر در شمال ایران را به همراه مادرش در ایران فور فان ببینید.

  آناهیتا همتی بازیگر در شمال ایران

  آناهیتا همتی با انتشار عکس زیر هشتگ مادر دختری را تگ کرد:

  آناهیتا همتی و مادرش در ساحل دریای خزرآناهیتا همتی و مادر زیبایش در ساحل دریای خزر
  بازیگر خانه به دوشنرگس خانه به دوش

  ویژگی های سواحل دریای خزر

  چهره ساحل عمدتاً تحت تأثیر عواملی چون ساختار زمین‌شناختی ناحیه، رژیم امواج و جریان‌ها، ‌تراز آب حوضه، وضعیت فیزیکو- شیمیایی آب و رسوبات ساحلی و نوع فرآیندهای زیستی قرار می‌گیرد. عناصر مهم شکل‌دهنده ساحل در دریای خزر در درجه نخست فرآیندهای زمین‌شناختی است که در دو میلیون سال گذشته چهره عمومی سواحل را به صورت کنونی ایجاد کرده است.

  رسوبات رودخانه‌ای به همراه امواج و جریانی‌های ناشی از امواج در گستره زمانی با روند کاهش تراز آب از دیگر عوامل شکل دهنده ساحل خزر هستند.

  از حدود ۴۴۰۰ کیلومتر خط ساحلی دریای خزر ۶۹۵ کیلومتر آن در روسیه، ۶۰۰ کیلومتر در جمهوری آذربایجان، ۸۲۰ کیلومتر در ایران، ۶۵۰ کیلومتر در ترکمنستان و ۱۶۰۰ کیلومتر در قزاقستان واقع است. دلتاهای ولگا، ترک و سولاک مهمترین عوارض سواحل دریای خزر در روسیه هستند.

  ناحیه ساحلی واقع بین ولگا و ترک گستره همواری است که تنها در برخی نقاط توسط پشته‌های ماسه‌ای ساحلی و دلتاهای رودخانه‌های کوچک قطع می‌شود. باریکه ساحلی داغستان (در روسیه) از باختر توسط کوه‌های قفقاز محدود می‌شود.

  آناهیتا همتی بازیگر در شمال ایرانآناهیتا همتی

  ناحیه ی دلتایی سمور مرز جمهوری آذربایجان با روسیه را تشکیل می‌دهد. در بخش های جنوبی  رودخانه سمور سواحل ماسه‌ای- قلوه‌سنگی وجود دارد. در ناحیه کیلیازین (شمال آذربایجان) ادامه ساختار تاقدیسی قفقاز بزرگ به دریا نزدیک می‌شود.

  از این‌رو، عرض ناحیه ساحلی به ۲-۱ کیلومتر کاهش می‌یابد،‌در این نواحی عوارض سنگ بستر (در برخی موارد رسوبات پیش از کواترنری) در مرفولوژی ساحلی دیده می‌شود. خط ساحلی دریای خزر در ناحیه آبشوران بر اثر وجود تاقدیس‌ها و ناودیس‌های متعدد حالت منقطع به خود گرفته است.

  اینستاگرام ـ باشگاه خبرنگاران جوان

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  دکمه بازگشت به بالا