اخبار

قورمه سبزی خوشرنگ خواهر آرزو غفوریان که برای عیادت خواهرش برد – ایران فور فان

 • قورمه سبزی خوشرنگ خواهر آرزو غفوریان که برای عیادت خواهرش برد – ایران فور فان

  همسر مهران غفوریان که از فعالان فضای مجازی و فضای اینستاگرام است علاقه زیادی دارد که زندگی خصوصی اش را با دوستدارنش به اشتراک بگذارد. او که این روزها بیمار است از عیادت خواهرش عکسی را منتشر کرد. قورمه سبزی خوشرنگ خواهر آرزو همسر مهران غفوریان که برای عیادت از خواهر بیمارش پخته بود را در ایران فور فان ببینید.

  خواهر آرزو همسر مهران غفوریان

  قورمه سبزی خوشرنگ خواهر آرزو غفوریان قورمه سبزی خوشرنگ خواهر آرزو غفوریان که برای عیادت خواهرش برد

  اهمیت و ارزش عیادت

  در مـکـتب انسان ساز اسلام، عیادت مریض و دیدار او از اهمیت و ارزش ویژه ای برخوردار است؛ چراکـه ایـن رفـتـار نـیـک اخـلاقـی مـورد رضـایـت خـداوند بوده، نقش بسزایی را در تحکیم روابط انسانی و صمیمیت و اخوت ایفا می کند.

  بـه هـمـیـن دلیـل، رسـول خـدا صـلی الله عـلیـه وآله در تـفـسـیر آیه (فَاِذا قُضِیَتِ الصَّلوهُ فـَانـْتـَشـِرُوا فـِی الاَْرْضِ)  عـیـادت مـریض را در کنار دیگر رفتارهای ارزشمند اخلاقی ذکر کرده، می فرماید:

  (مـنـظـور آیه [از پراکنده شدن در زمین] طلب کارهای دنیوی نیست، بلکه منظور عیادت مریض، تشییع جنازه و دیدار برادر دینی در راه خداست).

  بیماری همسر مهران غفوریانهمسر مهران غفوریان

  امـیـر مـؤمـنـان صـلوات الله عـلیـه، اهـمـیـت عـیـادت مـریـض را نـسـبـت بـه دیـگـر اعمال نیک یادآور شده، می فرماید:

  (مِنْ أحْسَنِ الْحَسَناتِ عِیادَهُ الْمَریضِ)

  از جمله نیکوترین اعمال انسان، عیادت مریض است.

  امـام صـادق عـلیـه السـلام نـیـز جـایـگـاه آن را در پـیـشـگـاه خـدای متعال، چنین بازگو می کند:

  (روز قـیـامـت بـنـده مـؤمـنـی بـه سـوی خـدای تـعـالی نـدا سـر مـی دهـد و حـسـابـش بـه شـکـل آسـانـی انجام می پذیرد. آنگاه خداوند خطاب به او می فرماید: ای مؤمن، چه چیز تو را مانع شد هنگامی که مریض بودم به عیادتم نیایی؟ او می گوید: تو پروردگار من هستی و من بـنده تو هستم، تو زنده و پایداری و درد و ناراحتی به تو اصابت نمی کند، خدای عزّوجلّ می فرماید: کسی که مؤمنی را عیادت کند، مرا عیادت کرده است، سپس می فرماید: آیا فلانی پسر فـلانی را می شناسی؟ می گوید: بلی، خداوند می فرماید: چه چیز تو را مانع شد که او را در هـنـگام بیماری اش عیادت نکنی؟ همانا اگر او را عیادت می کردی مرا عیادت کرده بودی و مرا نـزد وی مـی یـافـتـی، آنـگـاه اگـر از مـن درخواست برآوردن حاجتی را داشتی، برایت برآورده ساخته، آن را ردّ نمی کردم).

  اینستاگرام ـ حوزه

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  دکمه بازگشت به بالا