رپورتاژ

آزمایش های علمی فوق العاده برای کودکان و نوجوانان

 • آزمایش های علمی فوق العاده برای کودکان و نوجوانان

  بهترین راه برای یادگیری اصول اولیه علم، مشارکت عملی در آزمایش های علمی ساده است. آزمایش هایی که در خانه با استفاده از مواد روزمره خانگی انجام می شود. به علاوه، این آزمایش های علمی برای کودکان و نوجوانان به آنها کمک می کند تا دور از مدرسه نیز به آموزش دیدن مشغول باشند. بنابراین، فهرستی از آزمایش‌های علمی آسان در خانه را برای کودکان تهیه کردیم، بد نیست نگاهی به آنها بیاندازید.

  آزمایش های علمی
  آزمایش های علمی

  اگر قصد دارید تا دانش آموزان را در هنگامی که دور از مدرسه هستند نیز با دانش بشری آشنا کنید، می توانید استفاده از آزمایش های جالب برای کودکان را در نظر بگیرید. به طور کلی کودکان از انجام کارهای عملی مانند انجام دادن کاردستی در کنار آزمایش های علمی، اطلاعات بسیار بیشتری کسب می کنند. آزمایش های علمی در کنار و سرگرم کننده بودن، حاوی اطلاعات فوق العاده‌ای برای دانش آموزان است که در طول زندگی برای آنها بسیار مفید خواهد بود.

  آزمایش های علمی
  آزمایش های علمی

  در این مطلب کوتاه قصد داریم تا به بررسی ۴ آزمایش علمی جالب برای انجام به کمک کودکان در خانه بپردازیم. این آزمایش های علمی به کودکان نکات جالبی را می آموزند اما در قالب یک بازی برای آنها جلوه می کنند. بیایید با هم این آزمایش های علمی آسان برای انجام با کودکان در خانه را مرور کنیم:

  جوهر نامرئی

  ارسال یک پیام مخفی با استفاده از لیمو می تواند یک آزمایش فوق العاده برای انجاک دادن در خانه باشد. شما می توانید با استفاده از یک لیموی ساده پیامی را بر روی یک کاغذ بنویسید و سپس با کمی حرارت دادن آن و ظاهر کردن پیام، این آزمایش فوق العاده را به اتمام برسانید. علم پشت این موضوع این است که اسید موجود در لیمو با قرار گرفتن در معرض گرما، تغییر رنگ می‌دهد.

  پیدا کردن نقطه کور دید چشم

  یکی از آزمایش‌های بسیار آسانی که می‌توان در خانه انجام داد، یافتن نقطه کور و یادگیری نحوه عملکرد بینایی است. این یکی از آن پروژه‌های علمی آسان برای بچه‌ها است که با استفاده از کمترین لوازم ممکن انجام می‌شود. این آزمایش به کودکان فرصتی می دهد درباره چشم و دید انسان و علوم زمین و انسانی اطلاعات جالبی کشف کنند. فقط باید یک کاغذ با دقت علامت گذاری شده در مقابل چشمان خود بگیرید و آن را به جلو و عقب ببرید تا نقطه کور دید چشمان خود را پیدا کنید.

  موسیقی نواختن با لیوان های آب

  این آزمایش علاوه بر اینکه یکی از آزمایش‌های علمی آسان برای انجام در خانه است، به شما این امکان را می دهد تا یک موسیقی دلنواز بسازید. بچه های شما می توانند وسایل موسیقی خود را با کمک ساده ترین وسایل بسازند و در مورد امواج صوتی چیزهای جالبی بیاموزند . فقط از آنها بخواهید چند لیوان را با سطوح مختلف آب پر کنند و با یک چوب یا یک سیخ به لبه ها بکوبند تا صداهایی با زیر و بم های مختلف ایجاد کنند.

  رنگ آمیزی لیوان شیر

  توجه داشته باشید که “این یکی شیر است اندر بادیه 😊”. راه‌های زیادی وجود دارد که می توانید از طریق آزمایش های سرگرم کننده در خانه به کودکان در مورد کشش سطحی آموزش دهید. یکی از این آزمایشات علمی آسان برای بچه ها است که در آن یک لایه شیر را در یک کاسه کم عمق بریزید، چند قطره رنگ غذا را دور از مرکز ظرف اضافه کنید و سپس یک قطره بسیار ریز صابون را در مرکز قرار دهید تا مشاهده کنید که رنگ ها از صابون دور می شوند.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  دکمه بازگشت به بالا