رپورتاژ

معرفی جذاب ترین گیم برد ها از نگاه بازیمود

 • معرفی جذاب ترین گیم برد ها از نگاه بازیمود

  چند بار شده است که در کنار دوستانتان جمع شده‌اید و تصمیم گرفته‌اید که یک بازی دسته‌جمعی انجام دهید و رای اکثریت بازی مافیا بوده است و شما به انجام این بازی محبوب پرداخته‌اید؟ اما لازم است بدانید در زمانی که دور یکدیگر جمع شده اید بازی های فراوانی وجود دارند که می توانند هیجان بیشتری را به جمع شما ببخشند. در ادامه برخی از این بازی های هیجان انگیز رو میزی را معرفی خواهیم کرد. همراه ما باشید.

  جذاب ترین گیم برد ها
  جذاب ترین گیم برد ها

  بازی Secret Hitler

  بازی سکرت هیتلر یک بازی پارتی کسر هویت اجتماعی مخفی است که توسط Goat, Wolf, & Cabbage LLC ساخته شده و اولین بار در ۲۵ اوت ۲۰۱۶ منتشر شد. در Secret Hitler، بازیکنان نقش لیبرال ها و فاشیست ها را بر عهده می گیرند. یک بازیکن تبدیل به هیتلر. برای برنده شدن در این بازی، هر دو طرف قرار است به ترتیب سیاست های لیبرال و فاشیستی را به صورت رقابتی اجرا کنند یا یک هدف ثانویه را که مستقیماً هیتلر در آن دخالت دارد، تکمیل کنند.

  گیم پلی بازی هیتلر مخفی

  هیتلر مخفی بازیکنان را به دو تیم تقسیم می‌کند: لیبرال‌ها و فاشیست‌ها، که دومی نقش هیتلر را نبز شامل می‌شود. هویت هیتلر برای همه فاشیست های دیگر شناخته شده است، در حالی که هویت فاشیست ها برای هیتلر در بازی هایی با حداقل هفت بازیکن ناشناخته است. توزیع نقش به تعداد بازیکنان در یک جلسه بازی بستگی دارد.

  در شروع هر دور، بازیکن سمت چپ رئیس قبلی رئیس جدید می شود (اولین رئیس به طور تصادفی انتخاب می شود). رئیس جمهور نامزدی را برای صدراعظم معرفی می کند.

  اگر بیش از نیمی از بازیکنان به بازیکنی که در حال حاضر به عنوان صدراعظم معرفی شده رای دهند، به آن بازیکن این مقام اعطا می شود و صدراعظم جدید می شود. پس از هر انتخابات موفق، رئیس جمهور کورکورانه سه کارت سیاست می کشد که هر کدام می تواند «لیبرال» یا «فاشیستی» باشد. سپس رئیس‌جمهور یکی از این کارت‌ها را کنار می‌گذارد و دو کارت دیگر را به صدراعظم می‌دهد، و او نیز به نوبه خود انتخاب می‌کند که کدام یک از این کارت‌ها تصویب و تایید شود و دور پایان یابد. ۶ کارت سیاست لیبرال و ۱۱ کارت سیاست فاشیستی در ابتدا شروع بازی وجود دارد. پس از پایان هر دور، نقش ریاست جمهوری به بازیکن سمت چپ منتقل می شود.

  اگر انتخابات با تساوی به پایان برسد یا بیش از نیمی از بازیکنان به بازیکنی که در حال حاضر به عنوان صدراعظم معرفی شده رای دهند، انتخابات ناموفق است. هر بار که یک انتخابات شکست می خورد، ردیاب انتخابات با یک شمارش می شود و نقش ریاست جمهوری به آن منتقل می شود و دور پایانی به پایان می رسد. هر زمان که سه انتخابات متوالی شکست خورده باشد، سیاست در بالای جدول قرعه کشی بدون نظارت رئیس جمهور یا صدراعظم تصویب می شود و ردیاب انتخابات مجددا تنظیم می شود. در صورت انتخاب صدراعظم، ردیاب انتخابات نیز بازنشانی می شود.

  جذاب ترین گیم برد ها
  جذاب ترین گیم برد ها

  در حالی که اعمال یک سیاست لیبرال هیچ تاثیر مستقیمی بر بازی نخواهد داشت، تصویب یک سیاست فاشیستی ممکن است به رئیس جمهور این قدرت را بدهد، یعنی توانایی بررسی سه کارت بالای عرشه، بررسی عضویت در حزب بازیکن، انتخاب رئیس دور بعدی. از طریق یک انتخابات ویژه، یا ترور یک بازیکن. این قدرت ها با پوشاندن فضای ردیاب سیاست فاشیستی که قابلیتی در آن نوشته شده است، فعال می شوند، پس از آن، این قدرت باید قبل از پایان دور حل شود. تصویب پنج سیاست فاشیستی، توانایی اعمال حق وتو را برای بقیه بازی باز می کند. هر زمان که از حق وتو استفاده می شود، پیش از پایان دور، ردیاب انتخابات یک عدد شمارش می شود.

  بازی زمانی پایان می‌یابد که پنج سیاست لیبرال یا شش سیاست فاشیستی اجرا شود، که نتیجه آن پیروزی برای هر حزبی است که به آن شرط شمارش سیاست دست یافته باشد. علاوه بر این، پس از تصویب سه سیاست فاشیستی، فاشیست ها می توانند با انتخاب هیتلر به عنوان صدراعظم پیروز شوند. هر زمان که رئیس جمهور مجبور به ترور بازیکنی شود، لیبرال ها می توانند با ترور هیتلر برنده شوند. اگر بازیکن ترور شده هیتلر نباشد، بازی بدون اینکه بقیه بازیکنان بدانند بازیکن ترور لیبرال بود یا فاشیست، ادامه می یابد.

  آشنایی با بازی مونوپولی

  Monopoly که پرفروش‌ترین بازی رومیزی ثبت اختراع خصوصی در تاریخ است، در طول رکود بزرگ زمانی که چارلز بی. دارو، یک مهندس گرمایش بیکار، این مفهوم را در سال ۱۹۳۵ به برادران پارکر فروخت، در ایالات متحده محبوبیت یافت. یک بازی مشابه در بسیاری از مناطق ایالات متحده منتشر شده بود. بیشتر آنها بر اساس Landlord’s Game، یک بازی رومیزی طراحی شده و ثبت اختراع توسط لیزی جی. مگی در سال ۱۹۰۴ بودند. او در سال ۱۹۲۴ حق اختراع بازی خود را تجدید نظر کرد و تجدید کرد. برای او، هدف بازی نشان دادن بهره‌کشی بالقوه مستاجران توسط مالکان حریص بود. مگی از بازی مونوپولی برای ترویج راه حلی برای چنین استثماری استفاده کرد – یعنی مالیات واحد بر صاحبان املاک، یک مسئله اجتماعی مهم در میان کسانی که از سفته بازی زمین به عنوان دلیل بی عدالتی اقتصادی انتقاد می کردند.

  گیم پلی مونوپولی

  گیم پلی مونوپولی
  گیم پلی مونوپولی

  در بازی مونوپولی با یک صفحه ی بازی مواجه می­‌شوید که تعدادی خانه روی آن قرار دارد. برخی از خانه ها زمین‌­های فروشی است که در سه الی دو رنگ با اسامی متفاوتی روی صفحه قرار گرفته اند. برخی از خانه های روی صفحه، خانه­‌های شانس هستند که بسته به شانس شما یک پیشنهاد خوب یا بد به شما می‌­­کند. در ابتدای بازی مبلغ مشخصی به هر بازیکن داده می­‌شود که می­‌تواند خانه هایی که با تاس به آنها می­رود را بخرد یا در مزایده قرار دهد. اگر در بازی خانه­‌های همرنگ نصیب شما شود، با خرید خانه و هتل روی آنها درصد پول بیشتری از بازیکنان می­گیرید و برنده­ی بازی کسی است که  پول بیشتری درآورده باشد.

  در بازی رومیزی انحصاری مونوپولی ، مستغلات برای دو تا هشت بازیکن، که در آن هدف بازیکن این است که از نظر مالی توانمند باقی بماند و در عین حال مخالفان را با خرید و توسعه قطعات دارایی به ورشکستگی وادار کند.

  هر ضلع تخته مربع به ۱۰ مستطیل کوچک تقسیم شده است که نمایانگر ویژگی های خاص، راه آهن، تاسیسات، یک زندان و مکان ها و رویدادهای مختلف است. در شروع بازی، به هر بازیکن مقدار ثابتی پول بازی داده می شود. سپس بازیکنان بر اساس پرتاب یک جفت تاس در اطراف تخته حرکت می کنند. هر بازیکنی که در ملکی که مالکیت ندارد می‌تواند آن را بخرد، اما اگر در ملکی که متعلق به بازیکن دیگری است فرود آید، اجاره باید به آن بازیکن پرداخت شود. برخی از مربع‌های غیرملاک از بازیکنی که روی آنها فرود می‌آید می‌خواهد کارتی را بکشد که ممکن است مطلوب یا نامطلوب باشد. اگر بازیکنی یک انحصار را به دست آورد – یعنی همه گروه خاصی از دارایی ها – آن بازیکن ممکن است برای آن املاک بهبود بخرد. بهبودها به میزان قابل توجهی به هزینه اجاره ملک اضافه می کند. یک بازیکن تا زمانی که ورشکست شود به سفر در سراسر صفحه ادامه می دهد. ورشکستگی منجر به حذف از بازی می شود. آخرین بازیکنی که روی تخته باقی می ماند برنده است.

  کلام آخر

  در بازیمود سعی می شود شادی و نشاط و هیجان را در جمع های شما ایجاد نماید. بهترین بازی های دورهمی، بازی های رومیزی هیجان انگیز برای جمع های دوستانه و شاد خود مخصوصا در ایام تعطیلات نوروز را در وبسایت بازیمود می توانید پیدا کنید. برای اطلاعات بیشتر می توانید به وبسایت بازیمود مراجعه نمایید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۳ رای

  یک نظر

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  دکمه بازگشت به بالا