اخباراخبار فرهنگی

خرید و فروش و سوالات امتحان نهایی ۹۷ + لو رفتن سوالات امتحان نهایی

 • خرید و فروش و سوالات امتحان نهایی ۹۷ + لو رفتن سوالات امتحان نهایی

  خرید و فروش و سوالات امتحان نهایی 97 + لو رفتن سوالات امتحان نهایی
  خرید و فروش و سوالات امتحان نهایی ۹۷ + لو رفتن سوالات امتحان نهایی

  سوالات امتحان نهایی ۹۷

  خرید و فروش و سوالات امتحان نهایی ۹۷ که بعد از لو رفتن سوالات امتحان نهایی درس دین و زندگی پیش دانشگاهی و سال چهارم زمزمه لو رفتن سوالات امتحان نهایی درس زیست و دیفرانسل نیز می رود.

  به گزارش ایسنا، امتحانات نهایی دانش آموزان که همه ساله به صورت هماهنگ برگزار می‌شود در چندسال اخیر با حواشی متفاوتی روبرو بوده است. سال گذشته سختی سوالات طراحی شده صدای اعتراض بسیاری از دانش آموزان را بلند کرد و امسال فروش سوالات امتحانات نهایی حاشیه ساز شد و حتی پای نمایندگان مجلس را هم به ماجرا باز کرد.

  علی رغم آنکه عمادی رییس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش چندین مرتبه اعلام کرده امکان لو رفتن سوالات امتحانی وجود ندارد؛ اما موضوع فروش سوالات امتحانی امسال حل نشده باقی ماند.

  وی با بیان اینکه در روند طراحی سوالات، انتقال به حوزه‌های امتحانی و تصحیح اوراق مراقبت‌های ویژه‌ای داریم می‌گوید: سوالات امتحانات نهایی با شیوه‌هایی که امنیت سؤالات در اولویت باشد به حوزه‌های امتحانی مدارس ارسال می‌شود. سوالات به دو شکل «سی دی سوالات» و «سی دی رمز»، به مدارس ارسال می‌شود لذا امکان دسترسی به سوالات در همان روز و دو ساعت قبل از آزمون فراهم است.

  این در حالی است که در روزهایی که گذشت دانش آموزان دبیرستانی به راحتی به کانال های خرید و فروش سوالات دسترسی پیدا می کردند و حتی برخی از آنها اعتراف می‌کنند ۷۰ تا ۸۰ درصد سوالاتی که خریداری کردند با سوالات امتحانی اصلی تطابق داشته است.

  برخی کانال های تلگرامی متاسفانه اقدام به خرید و فروش سوالات امتحان نهایی میکنند و برخی هم به رایگان در کانال تلگرامی خود قرار داده اند.

  دانلود فیلم

  گردآوری: گلناک Golnak.com

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  دکمه بازگشت به بالا