ریپورتاژ

سایت میگرد eporodfrp.com میلگرد کامپوزیت با بهترین کیفیت و پشتیبانی

سایت میگرد eporodfrp.com میلگرد کامپوزیت با بهترین کیفیت و پشتیبانی

سایت میگرد eporodfrp.com

سایت میگرد eporodfrp.com میلگرد کامپوزیت با بهترین کیفیت و پشتیبانی میلگردهای تقویت شده با الیاف کربن و رزین. استفاده از میلگرد کامپوزیت از دهه ۱۹۸۰ در کشورهایی نظیر ژاپن ، آلمان ، سپس روسیه ، آمریکا و کانادا آغاز شد…

سایت میگرد eporodfrp.com میلگرد کامپوزیت با بهترین کیفیت و پشتیبانی
سایت میگرد eporodfrp.com میلگرد کامپوزیت با بهترین کیفیت و پشتیبانی

GFRP(GLASS FIBER REINFORCEMENT POLYMER) میلگردهای تقویت شده با الیاف شیشه و رزین. استفاده از میلگردهای کامپوزیتی از دهه ۱۹۸۰ در کشورهایی نظیر ژاپن ، آلمان ، سپس روسیه ، آمریکا و کانادا آغاز شد…

میلگردهای فولادی علی رغم ویژگی های کاربردی منحصر به فرد خود، به شدت دستخوش شرایط محیطی خشن قرار می گیرند.

راک بولت ها یکی از موثرترین و اقتصادیترین نگهدارنده ها در حفریات سنگی هم در معادن و هم در مهندسی عمران میباشند.

GFRP یا کامپوزیت شیشه یکی از روش های مقاوم سازی و ترمیم و تقویت انواع سازه هاست.

امروزه یکی از مشکلات اساسی در صنعت سازه ها،خوردگی فولاد به ویژه در قالب میلگرد در بتن است.از اولین باری که تولید میلگرد کامپوزیتی FRP مورد استفاده طراحان و سازندگان قرار گرفته بیش از ۲۰ سال می گذرد و سالانه رقمی بیش از ۱۵ میلیون متر از این مواد در صنعت ساخت و ساز استفاده می گردد.

به طور کلی فولاد،کاربری مناسب از خود نشان داده است اما در شرایط محیطی خورنده به علت مساله خوردگی ان ،زوال سازه سریع و مصیبت وار است لذا برای رویارویی با این مسئله تلاش های گسترده ای صورت گرفته شده است که سر انجام استفاده از میلگردهای کامپوزیتی راه مناسبی در حل این معضل شناخته شده وامروز تبدیل به یکی از راههای مقابله با مشکل خوردگی در بتن تقویت شده با فولاد شده است.

استحکام کششی بالا

استحکام کششی میلگردهای کامپوزیتی ۴ برابر بیشتر از میلگردهای فولادی می باشد. میلگردهای فولادی در بهترین حالت دارای استحکام کششی ۴۸۰ مگاپاسکال می باشند اما میلگردهای کامپوزیتی دارای استحکام کششی ۱۵۸۰ مگاپاسکال می باشند.

میلگرد کامپوزیتی به دلیل استفاده از الیاف شیشه و رزین دارای مقاومت به خوردگی بسیار بالا می باشند و در محیط های آبی و بسیار خورنده مقاومت بسیار خوبی از خود نشان میدهند، از این رو عمر این میلگردها در بتن حداقل ۱۰۰ سال می باشد.

میلگردهای کامپوزیتی ۲۰ درصد ارزانتر از میلگردهای فولادی می باشند.

شرکت شاهکار فکر توانا (با نام تجاری اپوراد) از سال ۱۳۹۳ تحقیقات گسترده ای  در زمینه تولید و بومی سازی میلگرد کامپوزیتی را شروع نمود و پس از گذراندن پروسه طولانی درمدت ۴ سال به یاری خداوند متعال موفق به بومی سازی و تولید انبوه میلگرد کامپوزیتی در مقیاس صنعتی در کشور شد.

منبع: https://eporodfrp.com/

گردآوری: گلناک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا