رپورتاژ

هزینه تحصیل در استرالیا | هزینه‌های مهاجرت تحصیلی به این کشور محبوب دانشجویان

 • هزینه تحصیل در استرالیا | هزینه‌های مهاجرت تحصیلی به این کشور محبوب دانشجویان

  هزینه تحصیل در استرالیا؛ دغدغه دانشجویان بین‌المللی

  کشور استرالیا یک کشور توریستی است که سالانه دانشجویان بین‌المللی زیادی را نیز برای تحصیل جذب می‌کند. سیستم آموزشی این کشور بسیار منظم و سازمان‌یافته بوده و امکانات آموزشی با سطحی کیفی بالایی در اختیار دانش‌آموزان و دانشجویان قرار می‌گیرد. به همین دلیل استرالیا یک مقصد عالی و محبوب برای دانشجویان سراسر جهان به شمار می‌رود. اما برای مهاجرت تحصیلی به هر کشوری باید هزینه‌های آن را هم در نظر گرفت. با ما همراه باشید تا به بررسی هزینه تحصیل در استرالیا بپردازیم.

  تحصیل در استرالیا
  تحصیل در استرالیا

  هزینه تحصیل در کشور استرالیا چقدر است؟

  دانش‌آموزان در کشور استرالیا از سن ۶ سالگی تا ۱۲ سالگی در مدرسه ابتدایی تحصیل کرده و بعد از آن تا ۱۶ سالگی در دبیرستان که به آن Junior Secondary گفته می‌شود، مشغول تحصیل خواهند شد. آن‌ها از سن ۱۶ تا ۱۸ سالگی وارد مقطعی به اسم شده Senior Secondary می‌شوند تا بتوانند مدرک دیپلم خود را بگیرند. گفتنی است که هزینه تحصیل در مدارس استرالیا چیزی در حدود بازه قیمتی ۱۸ هزار دلار تا ۲۵ هزار دلار استرالیا خواهد بود. اما شرایط تحصیل در مقاطع بالاتر و هزینه‌های آن در استرالیا نسبت به مدارس متفاوت است.

  هزینه‌های تحصیل در کالج‌های استرالیا

  تحصیل در کالج‌های استرالیا معمولا با هدف ورود مستقیم به بازار کار صورت می‌گیرد. طول دوره تحصیل در کالج‌ها استرالیا دو سال است. دانشجویان می‌توانند با شرکت در این دوره دوساله مستقیما وارد بازار کار شده یا با انتخاب رشته وارد مقطع کارشناسی و بالاتر شوند.

  کالج‌های استرالیا از جمله موسسات آموزشی معتبر در این کشور به شمار می‌روند. این موسسات دو بخش خصوصی و دولتی قرار دارند و تحصیل در آن‌ها فرصت خوبی برای آماده شدن جهت ورود به بازار کار یا ادامه تحصیل در مقاطع دانشگاهی است. دانشجویان برای تحصیل در کالج‌های استرالیا با توجه به رشته انتخابی و موارد دیگر باید در بازه حدود ۱۸ هزار تا ۲۵ هزار دلار استرالیا هزینه کنند.

  تحصیل مقطع کارشناسی در استرالیا و هزینه‌های آن

  دوره‌های آموزشی مقطع کارشناسی در استرالیا با نام تحصیلات فنی و تکمیلی (Technical and further education) شناخته می‌شوند. طول دوره کارشناسی در این کشور سه سال است. البته در برخی رشته این دوره تا چهار سال طول خواهد کشید.

  هزینه تحصیل در استرالیا
  هزینه تحصیل در استرالیا

  نکته مهمی که باید بدانید این است که هزینه تحصیل مقطع کارشناسی در استرالیا با توجه به رشته انتخابی دانشجو و دانشگاه محل تحصیل متغیر است. میانگین هزینه تحصیل مقطع کارشناسی در این کشور در بازه حدودی ۱۵ هزار دلار تا ۳۳ هزار دلار استرالیا قرار می‌گیرد. اما اگر بخواهیم کمی دقیق‌تر این موضوع را بررسی کنیم هزینه شهریه برخی از دانشگاه‌های استرالیا به شرح زیر است:

  • دانشگاه ساحل آفتاب (The University of Sunshine Coast): هزینه تحصیل در این دانشگاه بین ۲۳ هزار تا ۲۸ هزار دلار است
  • دانشگاه کوئینزلند: برای تحصیل در این دانشگاه باید بین ۱۹ هزار تا ۲۹ هزار دلار هزینه کرد
  • دانشگاه فدراسیون: در این دانشگاه هزینه تحصیل بین ۲۱ تا ۲۵ هزار دلار خواهد بود
  • دانشگاه صلیب جنوبی: هزینه‌ای که برای تحصیل در این دانشگاه باید در نظر گرفت بین ۲۵ هزار تا ۳۰ هزار دلار است
  • دانشگاه آدلاید: تحصیل در این دانشگاه به هزینه‌ای بین ۲۳ تا ۳۰ هزار دلار نیاز دارد

  شرایط مالی برای تحصیل مقطع کارشناسی ارشد در استرالیا

  بسیاری از دانشجویان سراسر دنیا برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی راشد برای مهاجرت تحصیلی به استرالیا اقدام می‌کنند. اما قبل از تصمیم به این کار باید با هزینه تحصیل در استرالیا و مقطع کارشناسی راشد دانشگاه‌های این کشور آشنایی داشته باشند.

  اگر شما قصد ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد را دارید، باید بدانید که طول این دوره دو سال است. البته در برخی از رشته‌ها این دوره به صورت یک‌ساله ارائه خواهد شد.

  همان‌طور که در مقطع کارشناسی هزینه تحصیل با توجه به رشته و محل تحصیل مشخص می‌شود، هزینه تحصیل مقطع کارشناسی ارشد هم به همین منوال است. به طور کلی، میانگین هزینه تحصیل مقطع کارشناسی ارشد در استرالیا در بازه حدودی ۱۵ هزار دلار تا ۳۵ هزار دلار قرار می‌گیرد. اما به طور کمی دقیق‌تر هزینه تحصیل مقطع کارشناسی ارشد در برخی از دانشگاه‌های استرالیا به شرح زیر است:

  • دانشگاه ملی استرالیا: هزینه تحصیل در این دانشگاه بین ۴۰ هزار تا ۴۲ هزار دلار است
  • دانشگاه فلیندرز: برای تحصیل در این دانشگاه باید بین ۳۵ هزار تا ۷۴ هزار دلار هزینه کرد
  • دانشگاه SA: در این دانشگاه هزینه تحصیل بین ۳۰ هزار تا ۴۰ هزار دلار خواهد بود
  • دانشگاه ساحل آفتاب: تحصیل در این دانشگاه به هزینه‌ای بین ۲۵ هزار تا ۲۷ هزار دلار نیاز دارد
  • دانشگاه ادیت کوان: هزینه‌ای که برای تحصیل در این دانشگاه باید در نظر گرفت بین ۲۶ هزار تا ۳۲ هزار دلار است.
  مهاجرت تحصیلی به استرالیا
  مهاجرت تحصیلی به استرالیا

  هزینه تحصیل مقطع دکترا در کشور استرالیا

  کسانی که قصد مهاجرت تحصیلی به استرالیا و تحصیل مقطع دکترا در دانشگاه‌های استرالیا را دارند، باید به خوبی با هزینه تحصیل در استرالیا و مقاطع دانشگاهی این کشور آشنایی کافی داشته باشند. دانشجویان با داشتن سوپروایزر  و مدارک موردنیاز می‌توانند وارد مقطع دکترا شوند. طول این دوره در استرالیا سه سال است. البته در برخی رشته‌ها این دوره تا پنج سال طول خواهد کشید. به طور کلی میانگین هزینه تحصیل مقطع دکترا در استرالیا حدود ۱۴ هزار دلار تا ۳۷ هزار دلار است. اما اگر بخواهیم دقیق‌تر بررسی کنیم، شهریه برخی از دانشگاه‌های استرالیا به شرح زیر خواهد بود:

  • دانشگاه ملی استرالیا: هزینه تحصیل در این دانشگاه بین ۴۰ هزار تا ۴۵ هزار دلار است
  • دانشگاه سیدنی: برای تحصیل در این دانشگاه باید بین ۳۰ هزار تا ۳۲ هزار دلار هزینه کرد
  • دانشگاه موناش: در این دانشگاه هزینه تحصیل مانند دانشگاه سیدنی خواهد بود
  • دانشگاه کوئینزلند: تحصیل در این دانشگاه به هزینه‌ای بین ۲۶ هزار تا ۲۸ هزار دلار نیاز دارد
  • دانشگاه وسترن استرالیا: هزینه‌ای که برای تحصیل در این دانشگاه باید در نظر گرفت مانند دانشگاه کوئینزلند است

  ادامه تحصیل در استرالیا با هزینه‌های نسبتا مناسب

  تحصیل در استرالیا برای دانشجویان بین‌المللی یک هدف بزرگ است. چرا که دانشگاه‌های این کشور از سطح کیفی و امکانات بالا برخوردار هستند. دانشجویانی که قصد مهاجرت تحصیلی به استرالیا را دارند باید اطلاعاتی درباره هزینه تحصیل در این کشور داشته باشند. مقاطع تحصیلی در استرالیا از دوره ابتدایی مدرسه تا مقطع دکترا در دانشگاه ادامه دارد. با بررسی هزینه‌های تحصیل در استرالیا، دانشجویان می‌توانند برای آینده تحصیلی خود یک تصمیم خوب و منطقی بگیرند.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۳ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  دکمه بازگشت به بالا