رپورتاژ

جاب آفر چیست؟

 • جاب آفر چیست؟

  در این مقاله سعی می شود تا به سوالات زیر پاسخ داده شود. تا به راحتی متوجه شویم که معنی جاب آفر چیست؟

  فهرست مطالب:
  ۱- جاب آفر چیست؟
  ۲- از جاب آفر چه استفاده ای می شود؟
  ۳- مراحل دریافت جاب آفر

  ۱- جاب آفر چیست؟

  جاب آفر الست در واقع یک دعوت نامه می باشد. این دعوت نامه از سمت یک شرکت خارجی یا یک کارفرما در خارج از کشور صادر می شود. کسی که این جاب آفر یا پیشنهاد شغل را دریافت می کند باید اقدام به گرفتن ویزا بکند. شخص دریافت کننده ی جاب آفر باید ویزای کاری بگیرد. داشتن جاب آفر از شرکت کشور مقصد، از ملزومات گرفتن ویزا می باشد. برای گرفتن ویزای کاری بلند مدت، فرد باید یک دعوت نامه ی مناسب داشته باشد که استخدام او را برای شغلی تضمین بکند. گرفتن ویزای کاری و مهاجرت به کشور خارجی، بدون داشتن جاب آفر امکان پذیر نیست.

  جاب آفر
  جاب آفر

  ۲- از جاب آفر چه استفاده ای می شود؟

  جاب آفر علاوه بر که یک دعوت نامه ی شغلی و قراردادی برای استخدام در شغل خاصی می باشد، راهی برای ورود به کشور خارجی نیز هست. برای این که ویزای کاری یک کشور گرفته بشود، باید جاب آفر معتبری از سوی آن کشور به فرد داده شود. این جاب آفر به عنوان راهی برای گرفتن ویزای بلند مدت کشور مقصد می باشد. این ویزا های بلند مدت باعث می شود تا فرد در آن کشور کار بکند و در نهایت می تواند اقامت آن کشور را دریافت کند. به همین دلیل ابتدا باید با شرکت های خارجی قراردادی بسته شده و جاب افر دریافت بشود. سپس با استفاده از این جاب آفر می توان اقدام به دریافت ویزای کاری از سفارت آن کشور کرد. این موضوع مانند مهاجرت تحصیلی و گرفتن دعوت نامه از دانشگاه می باشد. در مهاجرت تحصیلی نیز ویزای تحصیلی به مهاجر داده می شود که تا آخر زمان تحصیلش فرصت دارد. برای گرفتن این ویزا نیز باید دعوت نامه ی معتبر دانشگاه موجود باشد و در این صورت است که ویزای تحصیلی به فرد داده می شود. مهاجرت کاری نیز شبیه این موضوع است و به جای دعوت نامه از دانشگاه، دعوت نامه از یک شرکت به فرد داده می شود که همان جاب آفر می باشد. بعد از این که فهمیدید جاب آفر چیست، در ادامه ی مقاله به مراحل دریافت جاب آفر پرداخته شده است.

  جاب آفر
  جاب آفر

  ۳- مراحل دریافت جاب آفر

  نحوه ی گرفتن جاب آفر یکی از سوال هایی است که افراد زیادی به دنبال یافتن جواب آن می باشند. در واقع مهم ترین بخش نیز همین موضوع است و روش گرفتن جاب آفر بسیار مهم می باشد. برای دریافت جاب آفر دو روش کلی وجود دارد. دو راه پیش روی کسی است که می خواهد جاب آفری از یک شرکت خارجی دریافت بکند. یکی از این راه ها این است که شخصا برای دریافت جاب آفر اقدام کند. راه دیگر این است که از موسسه هایی کمک بگیرد که مهاجرت های کاری را بررسی می کند و افراد را برای کار کردن به خارج از کشور می فرستند. غیر از این دو راه، روش دیگری برای گرفتن جاب آفر وجود ندارد.

  مراحل دریافت جاب آفر، در فرستادن مدارک مختلف به شرکت مقصد و همچنین مصاحبه های حضوری و آنلاین در بعضی از شغل ها خلاصه می شود. مراحل دریافت جاب آفر شامل فرستادن یک کپی از پاسپورت می باشد. مرحله ی بعدی فرستادن رزومه ها و سوابق کاری می باشد که تاثیر بسیار زیادی بر روی تصمیم شرکت خواهد گذاشت. برای کار های تخصصی و مهندسی، مدرک زبان و یا داشتن مهارت در زبان نیز مهم است. قدم بعدی فرستادین یک گواهی می باشد که نشان دهنده ی نداشتن سوء پیشینه فرد باشد. بعد از آن مدارک پزشکی باید ترجمه شده و ارسال گردد. مدارک تحصیلی نیز از موارد مهم می باشد که باید به شرکت مقصد ارسال شود. بعد از فرستادن این مدارک، باید منتظر بررسی شرکت مقصد و اطلاع رسانی آن ها بود. در بعضی از شغل ها، مانند شغل های مهندسی، مصاحبه هایی با فرد انجام می شود و به همین دلیل بلد بودن زبان انگلیسی یا زبان کشور مقصد نیز مهم می باشد.

  جاب آفر
  جاب آفر

  ۴- اولین مرحله ی گرفتن جاب آفر

  اولین قدم در دریافت جاب آفر، مشخص کردن مقصد سفر و مهاجرت می باشد. بدون این که بدانید به کجا می خواهید مهاجرت کنید، نمی توانید تصمیم درستی بگیرید. کشور های زیادی وجود دارند که هر ساله مهاجران زیادی به آن کشور ها مهاجرت کاری می کنند و از آن ها جاب آفر دریافت می کنند. از این کشور ها می توان به کانادا و آلمان اشاره کرد. افراد زیادی از سراسر جهان به این کشور ها مهاجرت می کنند. بعد از تعیین مقصد مهاجرت باید به دنبال سایت ها و شرکت های کاریابی خارجی باشید که به دنبال جذب مهاجران هستند. البته اولویت با کسانی هست که در آن کشور و یا کشور های همسایه ساکن هستند. البته در صورتی که مهارت بالایی داشته باشید و رزومه تان بسیار خوب باشد، احتمال دریافت جاب آفر توسط شما بالا تر می رود. اما سایت ها و شرکت های کاریابی خارجی مناسب ترین جا برای این است که دنبال کار در کشور های خارجی بگردید. همچنین بهتر است تا سعی کنید به مهارت بالایی در کار مورد نظرتان برسید. زیرا در این صورت است که شانس بسیار بالایی برای جذب توسط شرکت های خارجی خواهید داشت. زیرا این شرکت ها ابتدا افراد بومی و کسانی که کارت اقامت دارند را استخدام می کنند. اما در صورتی که شما مهارت بسیار بالایی در کار خود داشته باشید، جزو اولین نفراتی خواهید بود که شرکت جذب خواهد کرد.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۳ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  دکمه بازگشت به بالا