اخبار

ورزش زورخانه ای طاها عبدالهی بازیگر خردسال نیسان آبی – ایران فور فان

 • ورزش زورخانه ای طاها عبدالهی بازیگر خردسال نیسان آبی – ایران فور فان

  طاها عبدالهی بازیگر خردسال سریال نیسان آبی است که با حضور در برنامه عصر جدید معروف شد. امروز در ایران فور فان می خواهیم ویدئویی از ورزش زورخانه ای طاها عبدالهی را برای شما قرار دهیم که در اینستاگرام منتشر کرد

  ورزش زورخانه ای طاها عبدالهی

  در این ویدئو ورزش زورخانه ای طاها عبدالهی را می بینید

  ویدئویی از ورزش زورخانه طاها عبدالهی

  درباره ورزش زورخانه ای بیشتر بدانید

  محلی که در آن انجام می گیرد ورزش باستانی زورخانه نام دارد در زورخانه علاوه بر ورزش زورخانه‌ای ورزش های دیگری همچون کشتی پهلوانی نیز گرفته می‌شود و اسم های بزرگی همچون آقا غلامرضا تختی را می توان در آن دید. ورزش زورخانه ای را می توان جزو فعالیت‌های اصلی مردم در زمان گذشته دانست.

  زورخانه حدود هفتصد سال پیش یعنی قرن ۷ خورشیدی به وسیله محمود معروف بنا شده است هر چند منابعی دیگر خبر از قدمت بیشتر این ورزش می دهند اما منابع معلوم حدود قرن ۷ را تایید می نمایید.

  ورزش زورخانه ای طاها عبدالهیدرباره ورزش زورخانه ای

  به بهانه ورزش زورخانه ای طاها عبدالهی درباره این ورزش بیشتر صحبت می کنیم.

  آداب زورخانه

  برخی آداب زورخانه عبارتند از: هرکس وارد زورخانه شده یا از آن خارج می گردد، نسبت به او توسط مرشد ادای احترام می شود. اگر ورزشکار یا مرشد . اگر ورزشکار ۱ باشد، بستگی به رتبه ای که دارد حق امتیازش بجا آورده می شود یا مرشد نباشد، فقط به او خوش آمد می گویند.

  البته برخی میهمانان ویژه که ورزشکار یا مرشد هم نیستند بنابه رسم میهمان نوازی و ادای تشریفات به امتیازات مختلف نائل می آیند. ترتیب ورود یا خروج از درب زورخانه، ابتدا سادات سپس از بیشترین رتبه تا پائین ترین انجام می گردد.

  ورزش زورخانه ای طاها عبدالهیورزش زورخانه ای

  هنگام سخن گفتن میاندار، دعا کردن، خواندن اشعار توسط مرشد یا فرد دیگر و انجام حرکات فردی نباید از درب زورخانه، وارد یا خارج شد. کوتاه تر از قد انسان می سازند. بطوری که پهلوانان، درب زورخانه را معمولا قهرمانان و… و به طور کلی همه افراد هنگام ورود یا خروج از درب زورخانه با قد خمیده گذر کنند. این درس فروتنی و افتادگی است.

  اینستاگرام و کالا ورزش

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  دکمه بازگشت به بالا