اخبار

پوریا شکیبایی : مادرم به خاطر شباهت من به پدرم اعصابش داغون می شود – ایران فور فان

 • پوریا شکیبایی : مادرم به خاطر شباهت من به پدرم اعصابش داغون می شود – ایران فور فان

  پوریا شکیبایی بازیگر جوان سینمای ایران و فرزند مرحوم خسرو شکیبایی است که این روزها در سریال برف بی صدا می بارد ایفای نقش می کند. امروز در ایران فور فان می خواهیم ویدئویی از گفتگوی پوریا شکیبایی را برای شما قرار دهیم که درباره شباهتش با پدرش می گوید

  گفتگوی پوریا شکیبایی بازیگر

  بخش‌هایی از گفتگوی شب گذشته پوریا شکیبایی با پدرام کریمی در برنامه «سریالیست»

  من حتی حرف زدن و راه رفتنم را از پدرم آموخته‌ام اگر اسم این تقلید است، پس من هم تقلید می‌کنم . مادرم گاهی که مرا می‌بیند چون یاد پدرم می‌افتد ناراحت می‌شود و هنوز فقدان او برایش دردناک است.

  ویدئویی از صحبت های پوریا شکیبایی

  عوامل موثر بر شباهت فرزندان با والدین

  جنسیت کودک وقتی تعیین می شود که اسپرم و تخمک با هم لقاح پیداکنند. تخمک مادر حامل کروموزوم جنسی x و اسپرم پدر حامل کروموزوم x یا y است. اگر یک کروموزوم x پدر با تخمک لقاح پیدا کند، نوزاد دختر است و اگر اسپرم حامل کروموزوم y با تخمک لقاح پیدا کند، نوزاد پسر خواهد شد. به عبارت دیگر، دختر ۲ کروموزوم جنسی x و پسر یک کروموزوم x و یک کروموزوم Y دارند.

  علاوه بر این، کودک ۲۲ جفت کروموزوم دیگر هم به ارث می برد (۱۱ جفت از هر یک از والدین که در مجموع ۴۶ کروموزوم خواهدشد). کروموزوموم ها و ژن های موجود در آنها ویژگی های فردی از رنگ چشم ها و موها تا رنگ پوست و طول مژه ها و شکل بینی را تعیین می کنند.

  گفتگوی پوریا شکیباییشباهت با والدین

  چقدر امکان دارد کودک شبیه برادر و خواهرش شود؟

  تقریبا نیمی از ژن های کودکان دقیقا شبیه ژن های خواهر و برادرشان است، اما احتمال دارد فرزند جدیدتان که به دنیا می آید شبیه شخص دیگری در خانواده باشد. در این موارد، ممکن است کودک سهمی کمتر از ۵۰ درصد از ژن هایش با خواهر و برادرش شباهت داشته باشد.

  دلیل این امر هم آن است که هنگام لقاح، ژن ها دچار موتاسیون یا تغییرات ژنی و با هم ترکیب می شوند یا تعدادشان تغییر می کند و همه اینها روی ظاهر کودک تاثیر می گذارد.

  اینستاگرام و ساعدنیوز

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  دکمه بازگشت به بالا