اخبار

کیک تولد ۴۲ سالگی خیلی خاص مونا بانکی پور مادر دارا حیایی – ایران فور فان

 • کیک تولد ۴۲ سالگی خیلی خاص مونا بانکی پور مادر دارا حیایی – ایران فور فان

  دارا حیایی که سال ها همراه مادرش در خارج از ایران زندگی می کرد بعد از بازگشت به ایران سعی کرد با انتخاب های درست در چند فیلم و سریال بدرخشد. مادرش مونا در خواب بیدار نقش افرینی کرده بود. جشن تولد مونا بانکی پور مادر دارا حیایی را در ایران فور فان ببینید.

  جشن تولد مونا بانکی پور

  کیک تولد ۴۲ سالگی مادر دارا حیایی

  جشن تولد مونا بانکی پورکیک تولد ۴۲ سالگی خیلی خاص مونا بانکی پور مادر دارا حیایی

  جشن تولد مونا بانکی پور و بررسی بحران چهل سالگی

  همه کسانی که ۳۵ سالگی را پشت سر گذاشته‌اند با تغییراتی که در خلق‌وخو، رفتار و احساساتشان پدید آمده آشنایند یا از دیدن علائمی در خود که سابقه نداشته تعجب کرده‌اند: بی‌قراری، ناامیدی، بی‌حوصلگی، تغییرات شغلی شتاب‌زده، و حتی رها کردن خانواده و سر به کوه و بیابان گذاشتن. این تغییرات ورود به دوران میان‌سالی را به یکی از بزرگ‌ترین چالش‌های هر فرد در دوران میان‌سالی بدل می‌کند.

  در دوران میان‌سالی که ۳۵ تا ۵۵ سالگی را در برمی‌گیرد، فرد ممکن است نسبت به زندگی، پیشه یا شریک زندگی خود احساس ملال کند و برای ایجاد تغییر در زندگی خود، میلی قوی را حس کند. سویهٔ مثبت این دوران “آغاز فردیت” یا شروع فرایند تحقق نفس یا “خودشکوفایی” است که تا هنگام مرگ ادامه می‌یابد. در این درس ضمن تشریح علائم و پیامدهای میان‌سالی راهکارهای غلبه و گذر از بحران میان‌سالی ارائه‌شده است.

  بحران میان‌سالی چیست؟

  اولین بار الیوت ژاک (Elliot Jaques) در سال ۱۹۶۵ مفهوم بحران میان‌سالی را مطرح کرد و روان‌شناسان پیروِ فروید (Freud) مانند کارل یونگ (Carl Jung) به صورتی گسترده از آن استفاده کردند. بحران میان‌سالی دوره‌ای طبیعی در زندگی افراد است که طی آن فرد از دورهٔ جوانی به دورهٔ میان‌سالی وارد می‌شود. اریک اریکسون، در نظ ریه معروف هشت مرحله‌ای خود، این مرحله را “بزرگ‌سالی میانه” نامید و این‌گونه توضیح داد: مرحله‌ای که مردم به‌طور طبیعی با سؤالاتی در مورد معنی و هدف زندگی خود دست‌وپنجه نرم می‌کنند.

  در رابطه با خبر جشن تولد مونا بانکی پور به اعتقاد اریکسون، با تنظیمات لازم در دوران میان‌سالی، افراد می‌توانند تا آخرین مرحله از زندگی، تحت عنوان “اواخر بزرگ‌سالی”، به رضایتی طولانی‌مدت دست یابند.

  کیک تولد 42 سالگی خیلی خاص مونا بانکی پور مادر دارا حیاییبحران ۴۰ سالگی

  دوره میان‌سالی

  در دوره میان‌سالی، افراد دستاوردها، اهداف و داشته‌های فعلی‌شان را با آنچه در جوانی یا نوجوانی آرزو داشتند مقایسه می‌کنند. بنا به مطالعات  انجام‌شده، مردان و زنان بحران میان‌سالی را تجربه می‌کنند، اما علائم و پیامدهای این بحران در آن‌ها متفاوت است. مردان اغلب بر دستاوردهایشان تمرکز می‌کنند و تمایل دارند موفقیت‌هایشان را به اطرافیان ثابت کنند اما زنان تمایل دارند ظاهر فیزیکی و جذابیت‌های ظاهری‌شان را حفظ کنند.

  در مردان میان‌سالی با عصبانیت، پرخاشگری، بی‌تفاوتی و ترک کار یا منزل همراه است و در زنان با ناامیدی، افسردگی، بی‌حوصلگی و افسوس و سرزنش دیگران. ازآنجاکه اغلب میان‌سالان در این دوره فرزندان خود را بزرگ کرده و به‌عنوان والدین وظایف چندانی ندارند، مایل‌اند کارهایی انجام بدهند که در گذشته به دلیل وجود فرزندان از انجام آن چشم‌پوشی کرده بودند.

  اینستاگرام ـ سودای زندگی

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  دکمه بازگشت به بالا